امروزه اهمیت و جایگاه HSE در صنایع مختلف بر کسی پوشیده نیست، توجه روز افزون موسسات و واحدهای صنعتی به مباحث مرتبط با HSE، مشهود شدن کارایی و اثر بخشی نظام های مدیریتی مبتنی بر HSE، گسترش روز افزون قوانین ملی و بین المللی در زمینه بهداشت ، ایمنی و محیط زیست همه و همه جایگاه HSE را به عنوان یکی از ارکان واحدهای عملیاتی و سازمانی بر همگان آشکار نموده است.
بر همین اساس اسقرار HSE و به تبع آن نظام مدیریت HSE در دستور کار غالب صنایع بزرگ و کوچک قرار گرفته است.
اما باید توجه داشت این سیستم نیز با توجه به مختصات و ویژگی های خاص خود نیازمد تخصص و تجربه فراوان در طرح ریزی، پیاده سازی و اجراست و نباید از کنار این موضوع به سادگی گذشت.
بام فرایند سیستم با افتخار و با تکیه به سرمایه عظیم تجربه نیروی انسانی خود آمادگی دارد تا مشاور و مجری امین شما در مسیر استقرار و نهادینه کردن این فرهنگ و دانش در سازمان شما باشد.
طیف گسترده خدمات بام فرانید سیستم در این زمینه به طور قطع پاسخگوی نیازهای و درخواست های سازمان شما می باشد.

نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE-MS ) به عنوان بخشی از سازمان باید به گونه‌ای طرح‌ریزی شود تا ضمن تطبیق با سیستم مدیریت سازمان؛ نظامی پویا، جامع و فراگیر با نگرشی همه جانبه، هم وزن و توأمان به مباحث بهداشت، ایمنی و محیط زیست را تشکیل دهد. داشتن دو مولفه تخصص فنی و تجربه از لوازم ابتدایی در دستیابی به یک پروسه‌ی مطمئن در طرح ریزی یک سیستم کارا و اثربخش است.
اشراف فنی نسبت به ساختار عملیاتی و فرایندی سازمان در کنار تسلط بر دامنه‌ی وسیع مباحث HSE دو لازمه‌ی اساسی در استقرار نظام مدیریت HSE در یک سازمان است.
واحد مدیریت HSE شرکت فنی- مهندسی بام فرایند سیستم همواره بر لزوم اثربخش بودن استقرار سیستم به شکل ملموس و مشخص نزد مدیران تأکید دارد و با طرح ریزی، پیاده سازی و اجرای اصولی و تخصصی سیستم و پایش کارایی آن تا حصول نتیجه مطلوب و اثربخش مشاور امین کارفرما خواهد بود.
استقرار نظام مدیریت HSE فرایندی است که بر پایه فرهنگ سازی، آموزش و استفاده از تجربیات موفق در سازمان و سایر سازمان¬های مشابه طرح ریزی می¬شود. در این مسیر لازم است با تلفیق تجربیات پرسنل سازمان و با ارائه آموزش ها و تعیین مسیر اصلی در کنار بهره گیری از تخصص مشاور، ساختار اصلی و شاکله ی نظام مدیریت نظام مدیریت HSEپایه ریزی گردد.
دپارتمان مدیریت HSE شرکت بام فرانید سیستم به جرات دارای قوی ترین و با سابقه ترین تیم پشتیبان فنی برای استقرار نظام مدیریت HSE است. برای کسب جزئیات فنی با ما تماس بگیرید.
ما در تمامی مسیر برای نیل به بهترین نتیجه ممکن در کنار شماییم چراکه معتقدیم
شما شایسته بهترین هستید
شاید به جرأت بتوان گفت اصلی ترین بخش در سیستم های مدیریت علی الخصوص سیستم های مدیریت کیفیت و مدیریت HSE مستند سازی قوی و اثر بخش است.
در واقع مستندسازی پایه، اساس و نیاز اولیه برای کلیه بررسی ها، پایش ها و اقدامات کنترلی و پیشگیرانه است. به همین دلیل بخش عمده ای از استانداردهای مدیریتی و همچنین مدیریت HSE به مستند سازی اختصاص یافته است.
اما باید توجه داشت چنانچه مستندات کارا نباشند نه تنها اثرات مثبت خود را در پی ندارد بلکه مضرات فراوانی با خود به همراه خواهد داشت، از جمله زمان گیر شدن فعالیت ها، دست و پاگیری بیش از اندازه و ...
به همین دلیل است که مستندات باید به روز و پویا باشند و از آن مهم تر متناسب بر اساس وجوه فعالیت و ویژگی های خاص هر سازمان تهیه و تدوین شوند. و این امری است که در سیستم های مدیریتی ما مورد غفلت واقع شده است. به این معنا که غالباً مدارک و مستندات ما همیشه ترجمه مدارک سایر شرکت ها بوده و در تدوین و تعریف آن ها نیازهای داخلی و شرایط بومی سازمان ها لحاظ نشده است.
" بام فرایند سیستم " با دارا بودن یکی از تخصصی ترین تیم های کاری در زمینه مباحث HSE و کیفیت، امادگی دارد کلیه مدارک و مستندات مورد نیاز سازمان ها و کارخانجات و تأسیسات صنعتی را با توجه به شرایط عملیاتی و ویژگی ها آن ها به صورت اختصاصی تدوین نماید. تدوین مدارک به فارسی و انگلیسی و همچنین تهیه پایگاه داده ی نرم افزاری در صورت تقاضا از دیگر امکانات و توانایی های " بام فرایند سیستم " در این زمینه است.

نمونه ای از مستندات:
راهنمای جامع بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE Manual)
نظامنامه و طرح جامع بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE Plan)
دستورالعمل و نظام مدیریت پیمانکاران
دستورالعمل و نظام مدیریت تغییر.
خط مشی ها ( خط مشی کیفیت، مدیریت ایمنی، مدیریت محیط زیست، ماموریت سازمانی، محیط عاری از دخانیات و ...)
انواع دستورالعمل های HSE
روش های کاری
نظامنامه های مدیریت
انواع چک لیست های HSE
گسترش روز افزون مباحث تخصصی مهندسی ایمنی موجب گردیده است تا روز به روز بر دامنه ی علوم و روش-های این رشته افزوده شود، بی شک برخورداری از سیستمی کارا و پویا، کاهش حداکثری نرخ حوادث و حداقل نمودن ساعات کاری از دست رفته(lost Time Injury)، ارتقای ایمنی نیروی انسانی و تضمین ایمنی فرایندی نیازمند حرکتی هماهنگ با جریان علمی و به روز مهندسی ایمنی است تا ضمن اطمینان از به کارگیری آخرین متدهای علمی مراجع معتبر، از بهبود مستمر و حرکت به سوی اهداف خط مشی سازمان اطمینان حاصل شود.
امروزه اهمیت مشاوره های تخصصی در زمینه انواع سیستم های ایمنی و حفاظت در برابر حریق، مشاوره های مدیریتی، فنی تخصصی و عملیاتی در زمینه مباحث گسترده ی HSE بر هیچکس پوشیده نیست. بی شک یک سازمان نه می¬تواند و نه از نظر منطقی قابل توجیه است که برای هر تخصص دارای نیروی انسانی مرتبط باشد، لذا روز به روز استفاده از مشاور به عنوان بازوی فنی شرکت ها گسترش می یابد.
"بام فرایند سیستم " با بهره گیری از هیأت علمی قوی، متخصص و کارا و همچنین با ارتباط با مراجع بزرگ علمی داخلی و بین المللی آمادگی خود را برای ارائه انواع مشاوره های فنی - تخصصی، بررسی ها و ممیزی های فنی، بازدید و تهیه پانچ لیست ، بررسی و رفع نقص از سیستم های موجود، ارائه پیشنهادهای فنی و سایر موارد مرتبط اعلام می دارد.
هدف ما بهترین بودن است چون
شما شایسته بهترین هستید
برای تعیین وقت مشاوره حضوری و یا بازدید از محل با ما تماس بگیرید.
تقریباً تمامی صنایع کوچک و بزرگ از قدیم با دارا بودن واحدهای مختلف مرتبط با ایمنی و بهداشت وظایف سنتی این دو مقوله را به شکلی منفک به مرحله ی اجرا در آورده و پیگیری می نمودند. همچنین گذشت سالیان متمادی از آغاز به کار واحدهای صنعتی و تغییرات کوچک و بزرگ در طراحی ها، تغییر در تجهیزات و ساختار فرایند و بسیاری از عوامل دیگر موجب بروز عدم یکنواختی و یک پارچگی در تجهیزات و تأسیسات گردیده است. از سوی دیگر عدم وجود یک نگاه کلی و دقیق به تأسیسات از منظر HSE چه در بعد انسانی و چه در بعد تجهیزاتی و سخت افزاری، قدیمی شدن احتمالی بسیاری از دستورالعمل ها و روش های اجرایی و بسیاری از عوامل دیگر در کنار هم موجب می شود تا نتوان یک نتیجه گیری کلی از وضع موجود سیستم از منظر HSE ارائه نمود و این به دلیل عدم توجه به مقوله ارزیابی کلی تاسیسات است که در علم مهندسی HSE از آن با عنوان Site Evaluation Report یا همان SER یاد می شود.
در این مطالعات تاسیسات به طور کامل و موشکافانه از منظر HSE مورد بررسی و پایش قرار می گیرد. این بررسی ها شامل بررسی کفایت نیروی انسانی و تعیین وضعیت از منظر نیروی انسانی، بررسی موارد نرم افزاری مانند دستورالعمل ها، روش های اجرایی و زیر ساختارهای پشتیبانی و در نهایت بررسی سخت افزاری تجهیزات مرتبط با HSE از جمله سیستم های حفاظت در برابر حریق، خودروهای آتش نشانی، تجهیزات حفاظت فردی و ... می شود.
در مطالعات SER اصلی ترین عامل تلفیق تجربه و علم است تا بتوان از هر دو منظر، وضعیت تأسیسات را مورد بررسی و واکاوی قرار داد و بر همسین اساس نتیجه گیری حاصل از این فرایند و برنامه¬های اصلاحی و اقدامات تدوین شده پس از آن منطبق با واقعیت های فنی و عملیاتی باشد.
بام فرایند سیستم برای نخستین بار در کشور اقدام به ارائه خدمات کامل ارزشیابی تأسیسات نموده است.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
همواره به این می اندیشیم که بهترین باشیم
چون شما شایسته بهترین هستید
آنچه در بازار رقابتی امروز از اهمیت بسزایی برخوردار است جلب نظر مشتری و کسب اطمینان خاطر وی است. امری که حصول آن با توجه به تنوع بالای محصولات، رقابت شدید و تبلیغات رنگارنگ بسیار سخت و دشوار به نظر می رسد.
بی شک در این میان استانداردها و سیستم های نظام مند مدیریتی یکی از نقاط اتکای مهم و اثر بخش در این زمینه است. استانداردهایی که تضمین کننده رعایت معیارهای ارتقای سطح کیفی، پایبندی به مباحث زیست محیطی و همچنین توجه به بهداشت و ایمنی شغلی و سایر پارامترهاست.

از سویی:
وضع قوانین پیشگیرانه و ملی و بین المللی
لزوم کاهش هزینه های تحمیلی ناشی از سیستم های فرسوده و قدیمی مدیریتی که علاوه بر ناکارآمدی مانع پیشرفت و ارتقای مداوم سطح کیفیت است
توجه به کاهش هزینه های ناشی از خسارات و آسیب های فردی
ارزش بالای نیروی انسانی ماهر و با تجربه و تلاش برای حفظ آن به عنوان سرمایه های اصلی شرکت ها
نشان دادن توجه به مباحث زیست محیطی و با اهمیت شمردن محیط زیست به عنوان امانتی برای نسل های آتی
و ده ها مورد دیگر همگی از دلایل افزایش علاقه به استانداردها و سیستم های مدیریتی مبتنی بر آن هاست.
نظام مدیریت یکپارچه IMS (ISO9001، ISO14001، OHSAS18001) یکی از معروف ترین و کاراترین سیستم های مدیریتی مبتی بر استانداردهای بین المللی است که روز به بروز بر اهمیت آن افزوده شده و کم کم به الزامی در بازار و دنیای تجارت و صنعت تبدیل شده است. از دیگر استانداردهای مدیریتی که طرفداران فراوانی در دنیای صنعت و تجارت دارد می توان به استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات(ISO 27000) ، مدیریت انرژی (ISO50001)، استاندارد رضایت مشتری (ISO 10001) و ...
متأسفانه در حال حاضر اکثر قریب به اتفاق پروژه های استقرار سیستم های مدیریتی در ایران توسط شرکت های کاملا تجاری با نفرات غیر متخصص اجرا می شود و در آن هدف تنها اخذ گواهینامه های مربوط و استفاده تبلیغاتی از آن هاست. تجربه ای که به کرات طی مشاوره های خود شاهد آن بودیم.
چنین رویکردی نه تنها مزایای فوق العاده ای که تحت عنوان نظام مدیریتی از آن ها یاد می شود را در پی ندارد بلکه باعث صرف هزینه های اضافی، عدم کارایی و صرف وقت فراوان خواهد شد.
اکثر قریب به اتفاق شرکت هایی که امروزه در این زمینه فعالند تنها به صورت تجربی به این مسأله نگریسته و به صورت کاملاً تکراری و در یک اسلوب مشخص و یکنواخت برای کلیه مشتریان خود اقدام به استقرار نظام مدیریت می¬نمایند، بطوریکه اکثر مدارک و مستندات به کارگرفته شده و روش های اجرایی کاملاً شبیه یکدیگر و تکراری می باشند، امری که با ذات این سیستم ها که توجه به ویژگی های شاخص در هر سیستم است در تناقض است.
در چنین شرایطی لزوم نگرش علمی، نظام مند و بر پایه اصول تخصصی در این زمینه بیش از پیش رخ نمایی می-کند.
" بام فرایند سیستم" در تلاش است با نگرشی کاملاً نوین اقدام به توسعه و ترویج علمی و عملی استانداردهای مرتبط با مباحث کیفیت و بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنایع کشور نماید.
اطمینان از بررسی تخصصی هر واحد تجاری و صنعتی.
توجه به نیازهای عملیاتی هر واحد و شاخص های اصلی در هر سیستم.
تلاش برای استقرار هدفمند و کارا با تضمین اثر بخشی در زمینه ترقی مداوم.
استقرار در واحد به صورت کاملاً انحصاری با وجه تمایز و مشخصه¬های همان واحد.
همه و همه از اهداف "بام فرایند سیستم" است.

به کلیه مشتریان محترم این اطمینان را می دهیم که همواره در مسیر رشد و توسعه مداوم همراه آن ها و مشاور لایق آن ها خواهیم بود چرا که معتقیدم :
"شما لایق بهترین هستید"
برای مشاوره و کسب اطلاعات فنی با ما تماش بگیرید.
یکی از اصلی ترین و کلیدی ترین عناصر در سیستم های مدیریتی موفق، لزوم آمادگی و طرح ریزی برای واکنش در شرایط بحرانی و اضطراری است، اهمیت این مطلب در مباحث مدیریتی بدان حد است که شاخه ای از مدیریت با عنوان مدیریت بحران به آن اختصاص یافته است.
استقرار واحد و یا اداره HSE جزو بدیهی ترین پارامترها برای نیل به اهداف مورد نظر در سازمان ها، کارخانه ها و صنایع کوچک و بزرگ است،امروزه با برداشتی غلطی تنها با تغییر نام واحدهای که به صورت سنتی بر فنداسیون واحدهای ایمنی و آتش نشانی موجود در صنایع شکل گرفته اند را به واحدهای HSE تبدیل می کنند در حالیکه باید به این اصل توجه داشت که مبحث HSE بسیار فراگیرتر و گسترده تر از دامنه فعالیت های قدیمی است، اکنون مهندسی ایمنی، توجه به مباحث زیست محیطی و مهندسی محیط زیست و همچنین بهداشت حرفه ای و محیط همه و همه از دامنه فعالیت¬های واحد HSE است.که هرکدام از آن ها با توجه به ماهیت صنعت تحت بررسی دارای تخصص ها و ابعاد خاص خود است.
بام فرایند سیستم آمادگی دارد استقرار واحد و یا اداره HSE در کارخانجات، صنایع و سازمان ها را بر عهده گیرد تا بدین ترتیب گام هایی استوار در راستای نهادینه شدن نظام و فرهنگ HSE در صنایع مادر بردارد.
بی شک با توجه به لزوم جبران فاصله های موجود از نظر نیروی انسانی متخصص و روندهایی کاری مابین واحد نوپای HSE و سایر واحدهای موجود در صنایع مختلف، لازم است حرکتی سریع، دقیق، علمی و حساب شده صورت پذیرد تا هر آنچه برای اطمینان از استقرار نظامی کارا و اثر بخش لازم است تأمین شود.
در استقرار واحد HSE یکی از اصلی ترین فاکتورها برخورداری از نیروی انسانی مجرب و متخصص است. تخصص و تجربه 2 معیار اصلی و اساسی در ارزش گذاری بر نیروی انسانی در مباحث HSEاست و مسلم است بخش اعظمی از مباحث HSE بر پایه نیروی انسانی استوار است. نگهداری سیستم ها، نظارت مستمر و دقیق، تهیه مدارک مرتبط، ارائه راهکارهای بهبود بخش، نظارت علمی و دقیق، صدور پرمیت، ارزیابی ریسک و سایر مباحث مطرح در HSE همه و همه بسته به وجود و عملکرد نیروی انسانی با تجربه و متخصص است.
" بام فرایند سیستم " در راستای وظیفه خود برای ایجاد فضاهای کاری امن و سالم یکی از برنامه¬های کاری خود را تأمین نیروی انسانی متخصص در مباحث مختلف HSE با توجه به نیازهای عملیاتی سازمان ها و شرکت ها قرار داده است.
تجربه و عملکرد تمامی نفرات تحت سرپرستی شرکت را تضمین می نماییم و به شما اطمینان می دهیم نفرات زبده با تجربه ی علمی و عملی مناسب با فعالیت شما به شما معرفی کنیم.
به جرأت می توان گفت اهمیت و جایگاه HSE در صنعت دیگر بر کسی پوشیده نیست، توجه روز افزون موسسات و واحدهای صنعتی به مباحث مرتبط، مشهود شدن کارایی و اثر بخشی نظام های مدیریتی مبتنی بر HSE، گسترش روز افزون قوانین ملی و بین المللی در رابطه با رعایت مباحث بهداشت ، ایمنی و علی الخصوص زیست محیطی همه و همه جایگاه HSE را به عنوان یکی از ارکان واحدهای عملیاتی و سازمانی بر همگان آشکار نموده است.
شاید واژه مدیریت بحران در وهله ی نخست یاداور و تداعی کننده اقدامات پس از وقوع و بروز شرایط بحرانی است، اما در واقع آنچه بیش از این مرحله از اقدامات اهمیت دارد مرحله شناسایی و کنترل مخاطرات است. بنابراین مدیریت بحران و واکنش در شرایط اضطراری علاوه بر آنکه ناظر به عملکرد سیستماتیک، نظام مند و از پیش تدوین شده، پس از وقوع شرایط بحرانی است؛ به راه های شناسایی و کنترل مخاطرات و ریسک هایی که منجر به ایجاد شرایط اضطراری می شوند نیز می پردازد و برای کاهش پیامدهای حاصله چاره اندیشی می کند.
همچنین گزارش های مربوط به حوادث و تحلیل های صورت گرفته پس از وقوع حوادث بزرگ و کوچک نشان می دهد عدم وجود امادگی پس از وقوع شرایط اضطراری بر شدت و دامنه حوادث افزوده و پیامدهای جبران ناپذیری با خود به همراه داشته است. همین نکات لزوم طرح ریزی برنامه های جامع واکنش در شرایط اضطراری را به خوبی نشان می دهد.
شناسایی شرایط بحرانی بر اساس ارزیابی های ریسک صورت گرفته و نظام شاسایی مخاطرات.
شناسایی و ارزیابی ابعاد شرایط و پیامدهای ناشی بر اساس مدل سازی های نرم افزاری، برگزاری جلسات فنی و ...
تشکیل پروفایل جامعه هدف به صورت تخصصی.
تشکیل ستاد واکنش در شرایط اضطراری (ستاد بحران)
ایجاد و تهیه زیر ساخت های تجهیزاتی لازم.
تدوین برنامه¬های واکنشی، متناسب با شرایط متعدد از جمله برنامه های تخلیه اضطراری، امداد و نجات، اطفای حریق، تغییر فرایندی و ... .
برنامه های مدیریت شناسایی و ارزیابی ریسک.

همه بخشی از طرح جامع مدیریت شرایط بحرانی است که برای برخورداری از یک طرح کامل و جامع واکنش در شرایط اضطراری مورد نیاز است.
" بام فرایند سیستم " امادگی دارد با طرح ریزی جامع شرایط بحرانی اقدام به برگزاری مانورهای آموزشی - تمرینی و همچنین دوره های آموزشی مرتبط نماید. تهیه کلیه ملزومات لازم و مدارک مرتبط همه در تخصص ماست.
به شما اطمینان می دهیم با طرح ریزی علمی، تخصصی و فنی طرح واکنش در شرایط اضطراری اطمینان خاطری توأم با آرامش برای شما و مجموعه صنعتی شما ایجاد نماییم.
تیم فنی و عملیاتی متبحر و با تجربه در کنار متخصصان و کارشناسان شما اقدام به طرح ریزی برنامه مختص شما و با توجه به ابعاد فعالیت شما می نمایند.