شرکت بام فرآیند سیستم بعنوان یکی از مراکز طراحی مهندسی حریق در کشور با داشتن کارشناسان و نخبگان مجرب، مجموعه‌ای با دانش فنی روز دنیا و منطبق بر استانداردهای روز جهانی را گردآوری نموده است تا در این راه به‌روزترین دانش‌های فنی را برای ارائه هرچه بهتر خدمات فنی و مهندسی پیرامون مباحث حریق و سیستم‌های حفاظت در برابر حریق و انفجار برای صنایع تولیدی، مدیریتی و خدماتی فرآهم آورد و در این راه بسته‌های متنوعی را برای کاربران مهیا ساخته است و به منظور ارتقای سطح علمی و فنی خدمات خود اقدام به ارائه خدمات با مشارکت همکاران معتبر آموزشی و مهندسی اروپایی در زمینه مهندسی حریق نموده است.
"بام فرایند سیستم" با بهره‌گیری از زبده‌ترین متخصصین در زمینه مهندسی سیستم‌های حفاظت در برابر حریق آمادگی خود را برای ارائه کلیه خدمات مربوط به این سیستم ها اعلام می‌کند. دپارتمان مهندسی حریق بام فرایند سیستم با استفاده از نیروهای مجرب، فعال و باسابقه‌ی فعالیت در پیچیده‌ترین سایت‌های فرآیندی کشور، طراحان بنام و صاحب سبک و چهره‌های نام‌آشنای مباحث حریق یکی از مجرب‌ترین تیم‌های کاری در این زمینه را داراست.
گستره ی خدمات فنی و تخصصی ما در زمینه مهندسی حریق گویای توانایی ماست.
ما همواره بهترین را به شما پیشنهاد می‌کنیم چون:
"شما شایسته بهترین هستید"

بی‌شک یکی از مهم‌ترین ابزارهای ایمنی در تأسیسات صنعتی و کارخانجات بهره‌گیری از سیستم‌های محافظت کارا، مناسب و در عین حال بدون پیچیدگی‌های عملیاتی در برابر حریق‌های مختلف می باشد. بام فرایند سیستم با نگرشی مبتنی بر استانداردهای معتبر بین‌المللی و با ارتباط علمی با مراکز تخصصی داخلی و بین‌المللی پیشگام در مباحث مهندسی حریق، اقدام به ارائه کلیه خدمات مربوط به طراحی، نصب، اجرا، نگهداشت، تأمین قطعات و کالای این سیستم‌ها می‌نماید. از جمله خدمات این دپارتمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:
سیستم های اطفای حریق پایه آبی (شبکه آب، سیستم اسپری، اسپرینکلر و...)
سیستم های اطفای حریق مبتنی بر فوم
سیستم های اطفای خودکار گازی (Total flooding system)
سیستم های کشف گاز و آتش (F&G system)
سیستم های کشف حریق در ساختمان های اداری (Addressable & conventional)

توان مهندسی و فنی در کنار امکان تامین کالای مورد نیاز به صورت تخصصی و نیز تیم اجرایی مجرب امکان ارائه خدمات با کیفیت، حرفه ای و با بالاترین استانداردها را برای بام فرایند سیستم به ارمغان آورده است. ما می خواهیم همواره و در هر زمینه بهترین باشیم چراکه بر این باوریم:
شما شایسته بهترین هستید
برای کسب اطلاعات فنی با ما تماس بگیرید.
ارزیابی ریسک حریق از مبانی مهندسی حریق و از مباحث پیشرفته در کنترل و کاهش حوادث منجر به آتش‌سوزی و همچنین دامنه پیامدهای وقایع آتش‌سوزی است. ارزیابی ریسک حریق، فرایندی سیستماتیک جهت بررسی مخاطرات حریق بالقوه در محیط‌های صنعتی و اندازه‌گیری ریسک حاصل از این خطرات از نظر مالی و انسانی است.
شناخت نقاط بالقوه خطرات حریق و نیز دربرگیری خطرات آتش‌سوزی مناطق مستعد خطر، فرایندی گسترده است که تنها در تحت شرایطی کاملا منسجم و با بهره‌گیری از دانش روز مبتنی بر کارگروهی و محاسبات دقیق مهندسی ممکن می‌باشد. ارزیابی ریسک حریق با محوریت بررسی مخاطرات حریق‌های بالقوه، پیامدهای ناشی از حریق، کانون‌های بحرانی در ایجاد انواع حریق و در نهایت کنترل، کاهش و مدیریت آن یکی از متدهای ارزیابی ریسک است که متأسفانه در صنایع کشور علی‌الخصوص صنایع فرایندی مورد غفلت واقع شده است. بام فرآیند سیستم در سایه دسترسی به منابع روز جهانی و همکاری با معتبرترین سازمان‌های بین‌المللی در این رابطه، در تلاش است نسبت به نهادینه سازی این دانش و تخصص در صنایع کشور گام بردارد. در همین راستا این شرکت اقدام به پایه‌گذاری روش‌های ارزیابی ریسک حریق برای صنایع مختلف کشور نموده است. ارزیابی ریسک حریق تحت نظارت متخصصین زبده‌ی مهندسی حریق و با استفاده از تجربیات تیم‌های زبده‌ی آتش‌نشان صنایع مختلف بهترین پیشنهاد بام فرایند سیستم برای ایجاد محیطی امن‌تر و مطمئن‌تر برای شماست.
برای کسب اطلاعات فنی با ما تماس بگیرید.
بازرسی و رفع اشکال از سیستم های حفاظت در برابر حریق
در شرایط کنونی آنچه بیش از هر عامل دیگر از اهمیت برخوردار است، نگهداری و حفظ سطح مطلوب عملکرد تجهیزات و سیستم های موجود است و سیستم ها حفظات در برابر حریق نیز از این قاعده مستثنی نسیتند.
هزینه بسیار ناچیز لازم به منظور نگهداری و سرویس این سیستم ها در مقایسه با هزینه های نصب و راه اندازی، محدودیت های ایجاد شده به واسطه تحریم ها و نرخ ارز، عدم دسترسی به خدمات پس از فروش غالب فروشندگان اصلی در ایران و ... موجب شده تا اهمیت این موضوع دوچندان شود.
نگهداری و سرویس سیستم‌های موجود حفاظت در برابر حریق، رفع اشکالات ایجاد شده در این سیستم ها و اطمینان از عملکرد صحیح آن‌ها یکی از فاکتورهای مهم در دستیابی به سطح ایمنی مناسب در تأسیسات و کارخانجات است و باعث حصول اطمینان خاطر از کارایی این سیستم‌ها در مواقع خطر می‌شود. تیم کارشناسی مجرب دپارتمان مهندسی حریق بام فرایند سیستم ضمن بازدید از سیستم‌های موجود خدمات مربوط به نگهداری، سرویس و رفع اشکال از این سیستم ها را ارائه می دهد.
بررسی جامع انواع سیستم های موجود و ارائه راهکار رفع نقایص، ارائه برنامه های نگهداری و اصلاح، تعیین نیازهای قطعاتی به منظور اطمینان از در سرویس قرار گرفتن سریع سیستم پس از نقایص احتمالی از جمله اهداف این خدمات است.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
لزوم اطمینان از کارایی و اثر بخشی سیستم های موجود حفاظت در حریق، ارزیابی سطح عملکرد تیم های عملیاتی، حفظ آمادگی برای واکنش در شرایط اضطراری،اجرای مطالعات Gap Analysis ،تهیه نقشه جامع و چشم انداز بهبود مستمر، بررسی سطح عملکرد ادوات و تجهیزات، بررسی میزان توانمندی واحدهای مختلف و مدیران در بروز حریق و انفجار و نحوه مدیریت و عکس العمل در این شرایط، بررسی نقاط ضعف، قوت و بحرانی عملیاتی و ... همه و همه لزوم و اهمیت ارزیابی جامع و همه جانبه ی حریق را مشخص می کند.
" بام فرایند سیستم " برای اولین بار در ایران طرح جامع ارزیابی حریق را با محورهای زیر به مرحله ی اجرا در آورده است:
بازدید از تأسیسات، بررسی وضعیت موجود، تعیین نقاط حساس و بحرانی با برگزاری جلسات فنی و تخصصی.
منطقه بندی نواحی مختلف و تهیه سناریوهای جامع بر اساس محاسبات حریق و مدلسازی حوادث و پیامدهای ناشی با استفاده از نرم افزارهای مهندسی.
انتخاب یکی از سناریو ها برای اجرای عملیات.
برگزاری جلسات توجیهی و فنی در زمینه جنبه های مختلف حوادث و بررسی فنی کلیه تجهیزات خودکار و غیر خودکار از جمله Fire loop ، Fire Pump، Fire Fighting Vehicle، Spray System و ... .
برگزاری مانور با استفاده از ظرفیت های تأسیسات و همکاری واحدهای مختلف با همراهی تیم عملیاتی مجرب و آموزش دیده " بام فرایند سیستم " .
اجرای عملیات تخلیه بر اساس مدل سازی های انجام شده، همچنین اجرای عملیات امداد و نجات همزمان با عملیات اصلی اطفاء .
ارائه گزارش تفصیلی در رابطه با سطح، کیفیت و اثر بخشی تجهیزات موجود در تأسیسات، سطح عملکرد پرسنل عملیاتی و مدیریت بحران همراه با تعیین نقاط بحرانی و خطرناک.
برگزاری جلسات آموزش با توجه به نواقص و کاستی های موجود.
ارائه مشاوره برای رفع نواقص.

آنچه بیش از پیش در اجرای مانورها و عملیات تمرینی مهم است همراهی تیم مجرب و آموزش دیده برای هدایت مانور و جهت دهی به این تمرینات است. در کنار تیم عملیاتی برخورداری از مهندسین و متخصصین در زمینه مهندسی حریق برای بررسی فنی و علمی سیستم آتش نشانی فاکتور مهم دیگری است که در ممیزی جامع حریق نقش بسزایی بازی می کند. همکاری اولین فارغ التحصیلان مهندسی حریق و اساتید دانشگاه صنعت نفت در کنار تیم عملیاتی آموزش دیده در مراکز معتبر این نیازها را بر آورده می کند.
ما همواره بهترین را به شما پیشنهاد میکنیم.
"به ما اعتماد کنید"
اهمیت تجربه در تیم اطفای حریق بر هیچکس پوشیده نیست، انتقال تجربه تنها از طریق برگزاری دوره های عملی و مانورهای میدانی از طریق افراد باتجربه و کارکشته امکان پذیر است، افرادی که سابقه حضور در عملیات های متعدد اطفای حریق را در کارنامه خود داشته باشند و در ضمن آموزش های لازم برای فرماندهی و سازماندهی مانورهای تمرینی را نیز دیده باشند.
" بام فرایند سیستم " با برخورداری از تیم عملیاتی آموزش دیده در مراکز معتبر تخصصی و نفرات با تجربه، دارای یکی از آماده ترین گروه های کاری برای برگزاری مانورها و دوره‌های تمرینی است.
اجرای مانور و عملیات توسط تیم¬های آتش نشان صنایع و کارخانجات و صنایع مختلف با همراهی و همکاری این تیم کاری موجب انتقال تجربیات مبارزه با آتش و برگزاری حرفه‌ای مانور خواهد بود.
برای کسب اطلاعات بییشتر و مشاوره در این زمینه با ماتماس بگیرید .
تخلیه اضطراری یک استراتژی مدیریت ریسک است که می تواند به عنوان ابزاری برای کاهش اثرات ناشی از یک شرایط اضطراری یا فاجعه بر روی جامعه هدف مورد استفاده قرار گیرد.این فرایند شامل جابه جایی برنامه ریزی شده و هدفمند افراد در شرایط خاص به یک مکان امن تر است. به منظور موثر بودن تخلیه اضطراری، این فرایند بایستی به طور صحیح برنامه ریزی و اجرا گردد.
علاوه بر برنامه ریزی یکی از نیازهای اصلی در برنامه های تخلیه اضطراری طراحی مناسب این فرایند است.
طراحی مسیرهای اصلی، ابعاد و مکان¬های درهایتخلیه اضطرای و بسیاری موارد دیگر از جمله اطلاعاتی است که در طراحی برنامه تخلیه اضطراری لحاظ می شود.

اصول برنامه ریزی تخلیه اضطراری شامل:
تعیین مراجع قانونی که مسئولیت تخلیه را بر عهده دارند
استقرار ساختار مدیریتی مناسب
تعیین مسئولیت ها و وظایف به طور کاملا واضح
تهیه ی برنامه های مناسب و قابل انعطاف
سیستم اطلاع رسانی و هشدار موثر
اطمینان از توانایی جابه جایی
ایجاد و حفظ اعتماد به نفس و همکاری بین جوامع تحت اثر
فراهم کردن و تدارک خدمات رفاهی در تمام مراحل
و در نهایت تمرین برنامه های تهیه شده

انواع تخلیه:
به منظور برنامه ریزی، تمامی تخلیه ها می بایست جزو دو دسته ی کلی زیر قرار بگیرند:
تخلیه سریع(immediate evacuation) : تخلیه در اثر مخاطره ای که ما را مجبور به اقدام سریع می کند و در نتیجه زمان آمادگی و هشدار برای آن مخاطره بسیار کم است و یا اصلا وجود نخواهد داشت.به عنوان مثال حوادث شامل نشت مواد خطرناک نیازمند اقدام سریع است.
تخلیه با هشدار قبلی : تخلیه در اثر حادثه ای که دارای زمان هشدار و آمادگی کافی باشد.

بام فرایند سیستم آمادگی دارد تا خدمات مربوط به طراحی و برنامه ریزی را به صورت حرفه ای به مراکز صنعتی، خدمات شهری و سایر ارگان ها و سازمان ها از قبیل بیمارستان ها ، سالن های ورزشی، مکان های آموزشی و ... ارائه نماید